ورزش مناسب در دوران پریود

ورزش در پریودی

5/5 - (1 امتیاز)
 

ورزش در پریودی آیا کمکی به ما می کند؟ اصلا ورزش کردن در دوران پریود کار درستی است؟ روزهای اول پریود معمولا روزهای راحتی نیستند، به ویژه اگر پریود سنگین باشد. پس بهتر است در روزهای اول، ورزش بسیار سبک و ملایم را در اولویت قرار داد.برنامه تمرینی دوران پریود باید با روزهای دیگر تفاوت داشته باشد و از شدت تمرینات ورزشی کاسته شود. با توجه به این نکته‌ها ورزش‌ مناسب در دوران پریود چه ورزشی است؟

 

مقاله پیشنهادی سردبیر: تا چند سالگی پریود می شویم؟

 

ورزش مناسب در دوران پریود

 

آیا می توانیم در دوران قاعدگی ورزش کنید؟

به دلایل مختلف، بسیاری از افراد از تمرینات خود در این ماه صرف نظر می کنند. اما واقعاً هیچ دلیلی وجود ندارد که ورزش را فقط به این دلیل که پریود شده اید متوقف کنید. همچنین برای دانستن دلایل جلو افتادن پریود این مقاله را مطالعه کنید.

فواید ورزش در دوران قاعدگی

 

فواید ورزش در دوران قاعدگی

فواید جسمی و روحی ورزش فقط به این دلیل که شما پریود شده اید متوقف نمی شود. در واقع، حفظ یک برنامه منظم می تواند به کاهش برخی از دردهای رایج قاعدگی کمک کند.
به گفته دکتر کریستوفر هالینگزورث، این دوره از نظر هورمونی زمان بسیار مهمی است. پروژسترون و استروژن در دوران بارداری در پایین ترین سطح خود هستند که می تواند باعث احساس خستگی و کاهش انرژی در افراد شود.
این به این معنی است که اجتناب از ورزش باعث صرفه جویی در انرژی شما نمی شود یا احساس بهتری در شما ایجاد نمی کند. به جای توقف تمام فعالیت های دوران قاعدگی، از این هفته به عنوان فرصتی برای انجام تمرینات جدید استفاده کنید. در اینجا پنج فایده ورزش در دوران قاعدگی را بیان می کنیم.

 

نوشته منتخب: پریودی در سفر

 

علائم PMS را کاهش دهید

اگر در روزهای منتهی به قاعدگی و در طول سیکل خود دچار خستگی و نوسانات خلقی می شوید، ورزش هوازی منظم می تواند این علائم را کاهش دهد.
از اندورفین خود استفاده کنید
ورزش می تواند خلق و خوی شما را بالا ببرد و احساس بهتری به شما بدهد زیرا اندورفین طبیعی بالایی به شما می دهد. براندون مارچلو، دکترا، معتقد است که فایده اصلی ورزش در دوران قاعدگی ترشح اندورفین و ورزش «بالا» است. او همچنین می‌گوید از آنجایی که اندورفین‌ها مسکن‌های طبیعی هستند، وقتی در حین ورزش آزاد می‌شوند، به احتمال زیاد از شر لحظات ناراحت‌کننده خلاص می‌شوید.
قدرت و قدرت بیشتری را تجربه کنید
یک مطالعه نشان داد که دو هفته اول چرخه قاعدگی (روز اول اولین روز پریود است) می تواند قدرت و قدرت را به دلیل سطوح پایین هورمون های زنانه افزایش دهد.

 

حمام در پریودی

 

ورزش های ممنوع در پریودی

 

ورزش های ممنوع در پریودی

همانطور که فعالیت های خاصی وجود دارد که ممکن است در طول دوره شما مناسب تر باشد، ورزش های خاصی نیز وجود دارد که ممکن است بخواهید از آنها اجتناب کنید. گفته می شود، بیشتر خانم ها می توانند تمرینات عادی خود را با کمی تغییر ادامه دهند.
به طور کلی، مارچلو می گوید باید استرس و حجم تمرین را در این دوره کاهش دهید. او گفت: “این به معنای توقف تمرین نیست، برعکس، به معنای کاهش کمی است.”
اگر به طور غیرعادی احساس خستگی می کنید، شدت تمرینات قلبی عروقی یا استقامتی را کاهش دهید. مارچلو توضیح داد: «به نظر می‌رسد تمرین‌های نسبتاً سخت در این دوره بسیار دشوارتر هستند، زیرا بسیاری از زنان گزارش می‌دهند که سطح فعالیت در این دوره افزایش یافته است.» او همچنین گفت که رهایی از مهارت‌ها و آموزش کامل در این روزها ایده‌آل است.

آیا زنان حامله پریود می شوند؟

ورزش منظم برای بدن و ذهن شما مفید است. هیچ دلیل علمی وجود ندارد که شما باید در طول قاعدگی از تمرینات خود صرف نظر کنید. در واقع، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد ورزش در این دوران می تواند مفید باشد.

نکته اصلی این است: ورزش را ادامه دهید، اما از شدت آن عقب نشینی کنید، به خصوص اگر احساس خستگی می کنید. تمرینات خود را تغییر دهید، زمان بیشتری را برای ریکاوری اختصاص دهید و به آنچه که توانایی دارید احترام بگذارید.

آیا مرد ها هم پریود می شوند؟ برای دانستن این موضوع نوشته پریود مردانه را مطالعه کنید.

 

ورزش مناسب در دوران پریود

ورزش هایی که می توانید در دوران پریودی انجام دهید موارد زیر است:

پیاده‌روی یا دیگر ورزش‌های هوازی سبک در پریودی

بهتر است در دوران پریود از شدت تمرینات قلبی عروقی یا ایروبیک کم کرد یا میزان تمرینات را کاهش داد.

پیاده‌روی، ورزش‌های هوازی سبک و تمرینات ایروبیک (در زمان کوتاه‌تر) ورزش‌های هستند که در دوران پریود می‌توانند در نظر گرفته شوند.

با انجام این تمرینات، ریه‌ها بعد از تمام شدن دوران پریود عملکرد بهتری خواهند داشت.

 

اگر درد پریودی دارید مقاله درمان درد پریودی می تواند به شما کمک کند.

 

تمرینات قدرتی کم حجم در پریودی

همانطور که در مطلب ورزش در دوران پریود گفته شد، در دوران پریود قدرت بدن افزایش می‌یابد. پس انجام تمرینات قدرتی در این دوران می‌تواند انتخاب هوشمندانه‌ای باشد برای پی بردن به پایان قائدگی خود مقاله دوره قاعدگی تا چه زمانی ادامه دارد را مطالعه کنید.

 

ورزش یوگا و پیلاتس در پریودی

دو تا سه روز قبل از شروع پریود، بهترین زمان برای انجام ورزش‌هایی مانند یوگا است.

یوگا می‌تواند به آرامش بدن کمک کند و علائمی مانند گرفتگی عضلات، حساسیت سینه‌ها، خستگی عضلانی و درد را کاهش دهد.

 

بعضی اوقات، دوران پریود خیلی راحت سپری می‌شود که در این صورت نیازی به کاهش شدت تمرینات ورزشی نیست. در دوران پریود باید نسبت به تغییرات فیزیکی بدن آگاه بود و در صورت نیاز تمرینات ورزشی را تغییر داد.

 

ورزش روزانه و منظم به ذهن و بدن کمک می‌کند و هیچ دلیل علمی مبتنی بر متوقف کردن تمرینات ورزشی در دوران پریود وجود ندارد.

فقط باید این نکته را در نظر گرفت که در دوران پریود بهتر است از شدت تمرینات کاسته شود، به ویژه اگر پریود سنگین باشد. ورزش سبک در دوران پریود می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد.

البته باید بدانید پریود شدن همیشه بد نیست و فواید پریود برای بانوان بسیار زیاد است.

در صورت هرگونه سوال در ارتباط با ورزش کردن در دوران پریودی می توانید سوالات خود را در بخش نظرات سایت پنبه ریز بیان کنید.

 

منبع: Healthline

 

سوالات متداول کاربران

در اینجا می خواهیم سوالاتی که معمولا خانم ها در ارتباط با تاثیر ورزش بر پریود را می پرسند را به شکل کوتاه پاسخ دهیم.

 

آیا ورزش می تواند پریود شما را بدتر کند؟

حتی اگر یک بیماری زمینه ای دارید، ورزش می تواند میزان پروستاگلاندین ها را در بدن شما کاهش دهد. از سوی دیگر، این احتمال وجود دارد که ورزش بتواند پریود شما را دردناک تر کند، به خصوص اگر فیبروم رحمی دارید.

 

آیا ورزش باعث کاهش قاعدگی می شود؟

حفظ یک برنامه ورزشی قلبی عروقی نه تنها سلامت کلی را ارتقا می دهد، بلکه به کاهش جریان قاعدگی شما نیز کمک می کند. همچنین می تواند تعداد روزهای پریود شدن شما را کاهش دهد. ورزش می تواند احتباس آب را کاهش دهد که می تواند نفخ و گرفتگی عضلات را کاهش دهد.

 

آیا ورزش پریود شما را سریعتر به پایان می رساند؟

به طور منظم تمرین کن. حفظ یک برنامه ورزشی قلبی عروقی نه تنها سلامت کلی را ارتقا می دهد، بلکه به کاهش جریان قاعدگی شما نیز کمک می کند. همچنین ممکن است تعداد روزهایی که پریود می‌شوید کاهش دهد. ورزش می تواند احتباس آب را کاهش دهد، که ممکن است نفخ را کاهش دهد و گرفتگی عضلات را کاهش دهد.

 

شرکت پنبه ریز با بیش از چهار دهه تجربه در تولید نوار بهداشتی، همواره در جهت بهبود کیفیت نوار بهداشتی های خود تلاش می کند. اگر قصد خرید از نوار بهداشتی های پنبه ریز را دارید و یا می خواهید با این نوار ها آشنا شوید، به صفحه نوار بهداشتی های پنبه ریز مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *