ورزش در دوران پریود

5/5 - (1 امتیاز)

ورزش پریودی

ورزش در دوران پریود

به دلایل زیادی، بسیاری از خانم‌ها در زمان پریود تمرینات خود را کنار می‌گذارند. اما در واقع هیچ دلیلی وجود ندارد که از ورزش در دوران پریود صرف نظر کرد.

مزایای جسمی و روحی ورزش در دوران پریود نه تنها متوقف نمی‌شود بلکه رعایت یک برنامه معمول ورزشی می‌تواند به کاهش بعضی از مشکلات پریود کمک کند.

سطح هورمون‌های پروژسترون و استروژن در طول زمان پریود بسیار پایین است که باعث احساس خستگی و پایین بودن انرژی در بدن می‌شود. ورزش نکردن در این دوران انرژی را در بدن ذخیره نمی‌کند. پس بهتر است به جای متوقف کردن فعالیت‌های فیزیکی، در این هفته ورزش‌های جدید را امتحان کرد.

از مزایای ورزش در دوران پریود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاهش علائم سندروم پیش از قاعدگی (PMS)

ورزش‌هایی مانند تمرینات ایروبیک می‌توانند به بهبود نوسانات خلقی و خستگی‌های روزهای قبل از دوران پریود کمک کنند.

بالا بردن سطح اندورفین

ورزش کردن به صورت طبیعی سطح اندورفین را در بدن بالا می‌برد. اندورفین باعث ایجاد حس شادابی و آرامش می‌شود. همچنین اندورفین تسکین‌ دهنده درد است، در نتیجه اگر پریود دردناک باشد باعث کاهش درد می‌شود.

افزایش قدرت بدن

مطالعه‌ای در مورد دوره بین دو پریود، نشان می‌دهد که در دو هفته اول، خانم‌ها به دلیل پایین بودن سطح هورمون‌ها قدرت بیشتری دارند. در نتیجه ورزش کردن در این دوران باعث می‌شود خانم‌ها این افزایش قدرت را بهتر احساس کنند.

تقویت روحیه

ورزش در دوران پریود باعث افزایش روحیه و افزایش گردش خون می‌شود و همانطور که قبلا گفته شد، باعث تسکین کمر درد و دل درد پریود است.

مبارزه با دوره‌های دردناک

اگر دوره‌های پریود دردناک باشند، ورزش‌هایی مانند پیاده روی سبک می‌تواند به کاهش علائم این دوره‌ها کمک کند.

 منبع: Healthline

در ادامه این مقاله به ورزش‌هایی که بهتر است در دوران پریود انجام شود، می‌پردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *