دویدن در دوران پریود

Rate this post

[vc_row][vc_column][cz_image id=”cz_91174″ image=”11661″][/cz_image][vc_column_text]دویدن در دوران پریود

افراد ممکن است در طول دوره پریود بخاطر درد و ضعف خود تمایل به حذف ورزش داشته باشند. اما فعالیت‌هایی مانند دویدن در دوران پریود مشکلی ایجاد نخواهد کرد. دویدن در دوران پریود، در واقع می تواند به کاهش ناراحتی و تقویت خلق و خوی شما کمک کند.

دویدن در این دوره باعث آزاد شدن اندورفین‌های طبیعی می‌شود، که این موضوع باعث خوش اخلاق شدن و داشتن احساس بهتر در شما می‌شود. اندروفین مثل یک مسکن طبیعی عمل می‌کند. از این رو، وقتی در هنگام دویدن آزاد می‌شود، باعث کاهش گرفتگی، سردرد یا کمردرد مرتبط با پریود می‌شود. هورمون پروژسترون و استروژن در تمام طول دوره چرخه قاعدگی در پایین ترین حد خود هستند، که می‌تواند باعث شود افراد احساس خستگی کنند و انرژی کمتری داشته باشند با این اوصاف، اجتناب از ورزش باعث صرفه جویی در انرژی یا ایجاد احساس بهتر در شما نمی‌شود.

مطالعات نشان داده که دو هفته اول چرخه قاعدگی شما ممکن است به شما اجازه دهد به دلیل سطوح پایین هورمون‌های زنانه، افزایش قدرت بدنی را تجربه کنید. در دوران پریود در دویدن افراط نکنید و استراحت کافی به خود دهید و  به اندازه کافی بخوابید. قبل از دویدن برای گرم کردن تمرینات کششی انجام دهید. این تمرینات از گرفتگی ها جلوگیری میکند

نوار بهداشتی مناسب دویدن

در صورتی که هنگام دویدن، پریود هستید از نوار های بهداشتی نازک و خیلی نازک برای دویدن استفاده کنید به دلیل نازکی از ایجاد عرق سوز شدن ناشی از دویدن، جلوگیری می‌کند و همین طور به دلیل ضخامت پایین، از زیر لگ ورزشی دیده نمی‌شود.

 

اگر این مطلب برای شما مفید بود مقاله ورزش در دوران پریود را هم مطالعه کنید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *