محصولات پریودی و تاریخچه آن: قسمت سوم

Rate this post

محصولات پریودی و تاریخچه آن: پیشنهاد می‌کنیم قبل از خواندن این مطلب، قسمت اول و دوم مقاله محصولات پریودی و تاریخچه آن را مطالعه کنید.

برای خواندن قسمت اول و دوم کلیک کنید.

دهه ۱۹۵۰ تا ۱۹۹۰: ورود به عصر مدرن

اصلاحات خلاقانه محصولات پریودی تا عصر صلح، عشق و راک اند رول ادامه داشت. اولین پدهای بدون کمربند در سال ۱۹۷۲ به بازار عرضه شد. این پدها تنوع فراوانی داشتند و برای پریودهای سنگین، سبک مناسب بودند. همچنین مینی پدها را هم شامل می‌شدند.

در دهه ۱۹۸۰ نسخه هایی از نوار بهداشتی‌های مدرن ماکسی و نوار بهداشتی‌های بال‌دار به بازار وارد شدند.

تامپون همچنان به محبوبیت خود افزود. اما وقتی بیش از ۵۰۰۰ مورد سندرم شوک سمی (TSS) بین سالهای ۱۹۷۹ تا ۱۹۹۶ گزارش و یک نگرانی گسترده بهداشتی درباره تامپون‌ها ایجاد شد. سندرم شوک سمی مربوط به مارک خاص تامپون و مواد خاصی بود که اکنون دیگر در بازار موجود نیست.

ترس‌های بهداشتی، خانم‌ها را از استفاده از این محصولات منصرف نمی‌کرد، اما در عین حال عدم وجود مقررات دولتی در مورد ایمنی و ترکیب محصولات قاعدگی باعث شد تا گزینه‌هایی با ترکیبات طبیعی در الویت قرار گیرند.

در سال ۱۹۵۶، لئونا چالمرز کاپ‌های قاعدگی را با استفاده از مواد نرم‌تر بروز کرد و محصولی شبیه آنچه امروز در بازار موجود است، تولید شد.

اولین کاپ‌های قاعدگی از آلومینیوم یا لاستیک سخت ساخته شده می‌شدند در حالی که الان از جنس سیلیکون هستند. برخی از مدل‌های کاپ قاعدگی پودری با هدف خنثی سازی pH خون پریود و جلوگیری از رشد باکتری داشتند.

مینی پدها نیز وقتی وارد بازار شدند، طرفداران زیادی پیدا کردند.

 

دهه ۲۰۰۰ تا حال حاضر

در حال حاضر گزینه‌های زیادی برای انتخاب محصولات پریودی وجود دارد. از لباس زیر دوران پریود گرفته تا کاپ‌های قاعدگی، پد و تامپون‌های ارگانیک و پد ماکسی استاندارد که هنوز هم رایج هستند. حتی نوار بهداشتی‌های پارچه‌ای مربوط به دهه ۱۸۰۰ نیز به روز شده و به بازار راه یافتند.

محصولات پریودی و تاریخچه آن به ما نشان می‌دهد که پیشرفت در فناوری‌ محصولات پریودی، تأثیرات قابل توجهی بر سلامت و آزادی‌های شخصی و شغلی خانم‌ها ایجاد کرده است.

helloclue

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *