Rate this post

اخذ مجوز درج عنوان BPA-FREE
برای تمامی محصولات برند پنبه ریز
 
شرکت پنبه ریز یکی از مجموعه شرکت های گروه صنعتی پلیمر بوشهر، با بکارگیری نهایت تلاش و پیگیری های لازم درخصوص بهبودکیفیت محصولات خود، موفق به اخذ نشان درج عنوان BPA-FREE بر روی بسته بندی تمامی محصولات خود از دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهرشد.

BPA چیست؟ و در چه ظرف هایی وجود دارد؟
احتمالا هنگام خرید ظروف پلاستیکی با کلمه BPA  یا BPA-FREE  مواجه شده اید. آیا تاکنون این سوال برای شما پیش آمده است که BPA چیست و چرا برای یک ظرف پلاستیکی نداشتن BPA امتیاز است؟ خواندن مقاله زیر به شما کمک می کند که دانش خود را در مورد انواع ظروف پلاستیکی و کاربرد هر کدام از آنها بالا ببرید.
بیسفنول Bisphenol-A – یا به اختصار ( BPA )  یک ماده شیمیایی صنعتی است که از سال ۱۹۶۰ برای تولید انواع پلاستیک ها و رزین ها مورد استفاده قرار می گیرد. BPA در پلاستیک های پلی کربناتی و رزین های اپوکسی یافت می شود. پلاستیک های پلی کربناتی برای تولید ظروف و محفظه های پلاستیکی نگهدارنده مایعات (مانند بطری های آب معدنی)، مواد غذایی و محصولات دیگر مورد استفاده قرار می گیرند. رزین های اپوکسی هم برای روکش کردن سطوح داخلی ظرف کنسرو و قسمت بالای بطری ها مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از کامپوزیت ها و مواد پر کننده دندان نیز دارای BPA هستند. مطالعات نشان داده است که BPA  اثرات مخرب بر سلامت دارد. بعلاوه این مواد مضر در نوزادان و کودکان بیشتر است.

اگر نگران در معرض قرار گرفتن BPA هستید، بهتر است به نکات زیر توجه کنید:
به دنبال محصولاتی باشید که فاقد بی پی ا ی (BPA-Free)  هستند. این محصولات دارای برچسب فاقد بی پی ای و  یا BPA- Free هستند. در صورتی که این برچسب بر روی محصولات وجود نداشت، دقت کنید که ممکن است این محصول دارایBPA  باشد.
– مصرف غذاهای کنسرو شده را کاهش دهید. زیرا اغلب ظرف های کنسرو شده حاوی رزین BPA دار هستند.
– ظروف پلاستیکی را حرارت ندهید. قرار دادن ظروف پلاستیکی پلی کربناتی در ماکروفر و یا قرار دادن آن ها در ماشین ظرفشویی می تواند باعث آسیب دیدن ظروف پلاستیکی و ورود BPA به درون مواد غذایی شود.
– برای گرم کردن مواد غذایی از شیشه، پورسلین و یا ظروف استیل به جای ظروف پلاستیکی استفاده کنید.
– انواع وسایل پلاستیکی سالم را انتخاب کنید تا خود را در معرض ماده سمی BPA قرار ندهید.

 
 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.