درمان رنگ پریدپی، جوش و پف چشم در زمان قاعدگی

Rate this post

درمان رنگ پریدپی، جوش و پف چشم در زمان قاعدگی

علائم قبل از قاعدگی گوناگون هستند،دقیقاَ چند ساعت قبل از شروع خونریزی آغاز می شوند اما ممکن است از 14 روز قبل، به وجود آیند. در اکثر مبتلا، علائم چند روز پس از آغاز خونریزی یا با تمام شدن آن پایان می یابند.

قاعدگی؛ از نفخ و بدن درد تا رنگ پریدگی!

قاعدگی و برازندگی انگار که بدن درد، نفخ و خستگی دوران قبل از قاعدگی کافی نبوده اند که باید به هم ریختگی های ظاهرمان را هم ماهی یک بار تحمل کنیم! از جوش زدن و چشمان پف کرده گرفته تا رنگ پریدگی و تیرگی دور چشم، اینکه یاد بگیریم با تمام عوامل هورمونی ای که مزاحم زیبایی معمول مان می شوند، مبارزه کنیم، می تواند از اعمال شاق باشد.
خوشبختانه ما سعی و خطا را کنار گذاشته ایم و رفته ایم سراغ مطلب:چند میان بر تخصصی و لازم به شما معرفی کرده ایم که حتما در این راه به آنها نیاز دارید. اگر نمی توانید این روزها را تماما در رختخواب بگذرانید، امتحان این راه های مشکل گشا بی ضرر نیست.قاعدگی

قاعدگی

پف چشم

جمع شدن مایعات در بدن نزدیک دوران قاعدگی، ممکن است تورم ایجاد کند. این یعنی زیر چشمان شما هم پف خواهدکرد. اصلا خوشایند نیست؛ ولی نگران نشوید چون راه حل متخصصان اینجاست؛ از پمادهای مخصوص چشم که کافئین دارند استفاده کنید. این پمادها رگ های خونی را تنگ می کنند و مایعات اضافی را از بین می برند و به جز اینکه پف چشم را کم می کنند، پوست را همسان می کنند و جلوی چین و چروک را می گیرند. البته خنک نگه داشتن محصولات پوستی که از آنها استفاده می کنید هم همیشه برای کم کردن پف پوست کارساز نیست.

پوست چرب

نوسان هورمون ها قبل از قاعدگی، باعث می شود غده های چربی تخت گاز بروند. بنابر گفته های دکتر جاشوآ زایکنر که استادیار درماتولوژی دانشکده پزشکی ایکان است، اگر در میان دوره ای که برای برنامه مراقبت از پوستتان درنظر گرفته اید تنظیمان لازم را انجام دهید، می توانید این «براقی» را مهار کنید.
او می گوید:«بهتر است از پاک کننده هایی که 2 درصد سالیسیلیک اسید دارند استفاده کنید؛ چون باعث از بین رفتن چربی اضافی و سلول های مرده ای می شوند که منافذ پوستتان را می بندند.»

جوش و لکه

چربی اضافی این دوره، به جز اینکه باعث ایجاد برق در صورتتان می شود
و از زیر آرایش بیرون می زند، باعث بروز جوش هم می شود.
متخصصان می گویند می توانید روی نواحی ای که مستعد این جوش ها هستند،
مثل دور دهان، پماد بنزوییل پراکسید بزنید و از شکل گرفتن آنها جلوگیری کنید.
از مرطوب کننده های غیرمعطر به عنوان لایه زیرسازی آرایش تان استفاده کنید، چون عطر می تواند پوست شما را که در این دوره مستعد جوش است، اذیت و مشکلات آن را تشدید کند. همچنین می توانید از یک سرم ترمیم کننده و آبرسان استفاده کنید.

زردی و رنگ پریدگی

بیشتر خانم ها با شکل بیرنگ و رویی دوران پریود آشنا هستند.
اغلب خانم های جوان در این دوره به کم خونی مبتلا می شوند؛
مخصوصا اگر پریودشان سنگین و شدید باشد.
پس باید از داشتن رژیم غذایی متناسب اطمینان حاصل کنند
و مواد غذایی ای مانند اسفناج را که میزان آهن بالایی دارد
و قرص های حاوی آهن (که البته با نظر پزشک) مصرف کنید.
اگر رنگ پریده به نظر می رسید، ضعف دارید یا حس می کنید
تارهای مویتان در این دوره- یا کلا طی مرور زمان- نازک تر می شوند،
حتما با پزشک مراقبت های اولیه تان ملاقات کنید. برای رفع این مشکل می توانید
با یک پماد ویتامین C شروع کنید تا پوستتان از آبرسانی و خونرسانی طبیعی بهره مند شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *